Bankowość, Polecane

Czym kierować się przy wyborze obligacji korporacyjnych?

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W związku z tym, ewentualny kontrahent winien zaznajomić z ewentualnym ryzykiem kupna danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe posiadają przykładowe z narzędzi, które pomaga nam ocenić ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to skompilowanie wielorakich ofert obligacyjnych wraz z ich określanym zagrożeniem. Takie zestawienie jest sporządzane przez kompetentnych analityków, którzy szacują ryzyko konkretnej inwestycji.

Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to między innymi: tężyzna monetarna emitenta oraz potencjalne możliwości postępu danej spółki.

Poziom ryzyka inwestowania w obligacje

Poziom ryzyka inwestowania w obligacje

Z tej racji, zdecydowanie rekomendujemy zaznajomienie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru cennego. Jakimś z serwisów, który oferuje tego rodzaju skompilowania jest słynny rynek Catalyst.

Na stronie głównej owego serwisu, możemy odszukać dodatkowo receptę niezakłóconego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najpopularniejszych emitentów. W samej rzeczy, wszelkie ratingi są aktualizowane na gorąco. Jest to przykładowe z całego szeregu ułatwień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji raduje się co chwila ogromniejszą renomą. Przy wycenie konkretnej propozycji inwestycyjnej wypada wziąć pod uwagę jej dostępność.

W wypadku obligacji korporacyjnych, ogromną dostępnością cechują się obligacje Getin Banku. Ponadto, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym układzie Catalyst, dzięki z jakiej przyczyny możemy dokładnie przeanalizować całą propozycję danych obligacji.

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s