Ciekawostki, Internet, Polecane

Jaki pasywnie chłodzony komputer jest najlepszy?

Pomimo tego, iż niezwykle często postanawiamy na zakup komputerów mobilnych, to w naszych lokalach bez przerwy renomą cieszą się pecety stacjonarne, przysparzające znacznie obszerniejsze możliwości – są nie tylko tańsze, przynoszą większą możliwość modyfikacji komponentów, lecz także mogą być częściowo niesłyszalne! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi kosztami się to łączy? Na pewno na początek powinno się dopowiedzieć, iż są dwie procedury chłodzenia modułów – pierwszą są aktywne wiatraki, które są kluczowym zarzewiem wrzasku, drugą ponadto są wszelkiego rodzaju radiatory, o czym więcej tu.

Najlepsze pasywne chłodzenie komputerów

Najlepsze pasywne chłodzenie komputerów

To właśnie komputer chłodzony pasywnie może stać się najcichszą jednostką, dlatego że pojedynczy wrzask będzie wykrywał się z samych elementów, jak choćby napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może stać się wprawdzie zużytkowanie krążka SSD). Wskazane jest nie zapomnieć o tym, iż pasywny komputer PC, czyli komputer bez wentylatorów pożąda poprawnie przewiewnej obudowy, która umożliwi właściwe odprowadzanie ciepła z jej wnętrza.

Odnosić wrażenie może, iż pasywnie chłodzony komputer to jedynie „słabe” podzespoły, które poprzez niewielką siła obliczeniową nie wyzwalają sporych ilości ciepła do otoczenia. Nic w wyższym stopniu mylnego! Dzisiaj podzespoły komputerowe są kreowane w taki sposób, ażeby były jak najbardziej sprawne i wyczerpywały jak najmniej żywiołowości – tym samym doniosła jest wyłącznie wielkość radiatora (i jego sama budowa) – fabrykanci kart graficznych, czy mikroprocesorów sami dają nam bardzo nagminnie wybór przy zakupie – czy chcemy otrzymać fragment schładzany biernie, czy aktywnie.

Nic nie stoi tymczasem na przeciwności, aby już w termin wykorzystywania danej jednostki przekształcić sposób jej chłodzenia!

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s