Bankowość, Polecane

Oszczędzanie długoterminowe na emeryturę – od czego zacząć?

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latach wykorzystywaliśmy niezwykle często. Bowiem zarówno na końcu zdaliśmy sobie sprawę z tego, iż wskazane jest mieć odroczoną pewną sumę, nie tylko na tak nazywaną „czarną godzinę”. Nie ulega najmniejszej wątpliwości znaczna część z nas posiada choć jedno konto bankowe czy też konto oszczędne. Jak bierze się z całego szeregu sondaży, to jak najbardziej konta oszczędnościowe są otoczeniami na których wkładamy potencjalne nadwyżki walutowe – zwyczajowo wprawdzie nie ma tego zanadto dużo.

Najlepsze sposoby oszczędzania na emeryturę

Najlepsze sposoby oszczędzania na emeryturę

Nie ma zarówno co ukrywać: to wystrzałowy sposób, jeżeli chcemy odłożyć pieniądze na chwilę a odtąd bez żadnych ciągłości sięgnąć po nie w sytuacji potrzeby. Konta oszczędnościowe są z reguły skromnie oprocentowane, nie będą więc nadawały się wówczas, gdy masz na myśli o ciągłym oszczędzaniu środków co miesiąc.

Pod warunkiem, że chcesz rozpocząć cykliczne oszczędzanie, wskazane jest ulokować pieniądze na lokacie. Nie musi ich być dużo – idzie o to, byś przez dwa lub trzy miesiące, w stosunku do rozciągłości trwania lokaty, przyzwyczaił się do tego, iż pieniądze, które odłożyłeś są przez pewien czas nieosiągalne i nie możesz nimi swobodnie manipulować.

Nawet oszczędzanie długoterminowe należy w jakimś momencie zainicjować, nawet gdy oszczędzanie będziesz zapoczątkowywać od przysłowiowego zera ewentualnie od niezwykle małej sumy. Wytrwaj zaledwie w postanowieniu i każdego miesiąca przerzucaj, choćby na rachunek oszczędnościowy niewielką sumę. Nie odczujesz tego szczegółu w dziennym działaniu, a po paru miesiącach będziesz mile zaszokowany odczuwając, iż bez ogromniejszych poświęceń udało Ci się coś odwlec.

Reklamy
Zwykły wpis

Jedna myśl w temacie “Oszczędzanie długoterminowe na emeryturę – od czego zacząć?

  1. Rachunki oszczędnościowe są spoko, ale mają jedną małą wadę. Oprocentowanie. Które jest niższe od inflacji, dając nam złudne wrażenie, że zarabiamy, wtedy gdy faktycznie tracimy. Czy nie lepiej odłożone pieniądze zainwestować?
    Powodzenia! 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s