Sztabka złota - próba 999, 24 karaty
Bankowość

Srebrne i złote sztabki – bezpieczeństwo zachowania kapitału na trudne czasy

W okresie, kiedy to rządy państw chcą rządzić całym światem, przy tym zadłużając się wzajemnie na poziomy, jakich żadną metodą nie uda się spłacić, a koszt wzrastających odsetek prędzej czy później musi doprowadzić do bankructwa poszczególnych systemów finansowych, należy zdecydować o odpowiednim ulokowaniu własnego majątku w sposób zdywersyfikowany.

Mogłoby to dotyczyć nabycia walut, ale także należy zadbać o to, aby posiadać rzeczy materialne, ponieważ zapisy komputerowe (np. certyfikaty) to wątpliwa idea, bo nadaje się co najwyżej na handel krótkoterminowy. Za to osobista własność jak np. mieszkanie – to zawsze posiada jakąś wartość, a do tego to są składniki niezbędne do przeżycia prowadzenia działalności przychodowej (choćby samochód).

Sztabka złota - próba 999, 24 karaty

Sztabka złota – próba 999, 24 karaty

Wśród samych specjalistów od nabycia pojawiają się odmienne opinie, jeśli chodzi o najbardziej popularną w świecie złotą monetę: Krugerrand. Oprócz rozpoznawalności największą jej zaletą jest trwałość (na zużycie, jeśli moneta ta ma być środkiem płatniczym), gdyż jest ona utwardzana dzięki dodatkowi miedzi. To moneta z 22 karatowego złota, pozostałe wyżej sygnalizowane nazwy produkuje się z litego złota, czyli 24 karatowego. W tym miejscu należałoby zaznaczyć: cechą wspólną jest fakt, że każda ma 1 uncję czystego złotego kruszcu, dlatego ta z domieszką miedzi jest zwyczajnie cięższa od wagi 1oz.

Złoto w sztabkach bywa niewiele mniej kosztowne od monet bulionowych. Istotnych może być kilka szczegółów, kiedy już wytypowaliśmy konkretny model sztabki. Opinie w sieci na temat sprzedawcy, ponadto czy przesyłka jest tak zwana „natychmiastowa” czy długoterminowa. Jako krótkoterminową należy uznać do 5 dni roboczych – po prostu towar powinien być na magazynie w dniu kupna.

Powinno się mieć na uwadze możliwość spotkania fałszywek, stąd nie należy sugerować się jedynie ceną. Jedynie renoma dilerze, dobra opinia o samego złotego kruszcu. Zakłada się, iż im mniejsza moneta, tym trudniej stworzyć jej falsyfikat (w większe sztabki fałszerze są w stanie do środka wmontować pręty wolframu cechujące się zbliżonym ciężarem właściwym do złota). Z tego powodu najlepiej nie przekraczać wagi 1oz. Dużo trudniej podrobić bilon niż złotą sztabkę.

W jaki sposób podzielić na części własny kapitał? Wpierw zdecydować, jaka część powinna zostać zamrożona na długi czas, resztę powinno się inwestować w różny sposób (obligacje). W dalszej kolejności należy przeznaczyć budżet przeznaczony na złoto w ustalonych częściach. W ramach dywersyfikacji mniejszy procent warto przeznaczyć na złote monety jednouncjowe, tu preferowane są monety typu: Wiener Philharmoniker.

Źródło: http://grzegorzdeuter.pl/jak-inwestowac-w-zloto-i-srebro-czesc-2/

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s